Přehled nejlépe vydělávajících sportovců současnosti. Jak jsou na tom boxeři a MMA zápasníci?

Jak jsou na tom platy jednotlivých sportovců a který sport z toho finančního hlediska vládne světu? Nový žebříček ukazuje, že smíšené bojové sporty stále zaostávají.

Přehled nejlépe vydělávajících sportovců současnosti. Jak jsou na tom boxeři a MMA zápasníci?

Z hlediska bojové branže se stále mají nejlépe boxeři. Není se také čemu divit. MMA je možná nejoblíbenějším odvětvím, ale své finanční stropy si pečlivě hlídá. Box ovšem po více než stoleté historii povolil laťku a svým sportovcům, zejména tedy šampionům, zaručil lukrativní výplaty.

Nejlépe placeným (aktivním) boxerem světa je mexická jednička Saul „Canelo“ Alvarez. Za uplynulý rok si vydělal 75 milionů liber. Tato částka navíc ještě nemusí být kompletní, neboť se do ní podle všeho nezapočítají všechny bonusy.


Server forbes.com dále uvádí, že hned po Canelovi si nejvíce letos vydělali v tomto pořadí: Anthony Joshua, Tyson Fury, Deontay Wilder, Dillian Whyte, Andy Ruiz, Luis Ortiz a Oleksandr Usyk. Možná trochu překvapivě jde o těžké váhy, na druhou stranu je právě tato kategorie v boxu nejsledovanější.

Z MMA bojovníků si za poslední rok nejvíce vydělali Dustin Porieir, Israel Adesanya, Jorge Masvidal a Kamaru Usman. Přesné částky ovšem forbes už nenabízí, v porovnání s například takovým baseballem či tenisem jde však o almužnu.

A jak si bojové hvězdy vedou napříč světovou sportovní elitou?

Ačkoliv se do nejlepší desítky dostal pouze Canelo Alvarez, tak box stále patří mezi tři nejvíce vydělávající sporty současnosti. Žebříčku vévodí světové superstars Ronaldo s Messim, ovšem fotbal jako takový je „až“ čtvrtým nejvýnosnějším sportem.

Nejlépe placení sportovci jsou basketbalisté. Následují hráči amerického fotbalu a doplňují je boxeři a golfisté. Potom teprve přichází na řadu fotbalisté a tenisté. Seznam zavírají hokejisté a baseballisté.

Nejčtenější z tématu