Anglický nezdar je za mnou, teď se soustředím na titul v IAF, tvrdí Komuenha

Tři zrušené zápasy během půl roku. „Dokonce čtyři. Dostal jsem ještě jednu nabídku od Hexagonu, ale ani to nevyšlo,“ říká Frederico Komuenha, který se 22. března opět představí pod hlavičkou organizace I Am Fighter (IAF). Tedy tam, kde jeho příběh MMA zápasníka před necelými dvěma roky začal. Příběh, který pak loni zase málem hodně rychle skončil.

Anglický nezdar je za mnou, teď se soustředím na titul v IAF, tvrdí Komuenha

„Na rovinu, byl jsem z toho strašně otrávený. Znechucený. Měl jsem v sobě pocity se na celé MMA vys.., ale můj trenér mi tehdy řekl: Hele, to je prostě fightlive,“ zaznělo z úst jednatřicetiletého bijce přezdívaného „Černý Panter“ v rozhovoru věnovaném organizaci IAF.

Na domácí scénu bojových sportů vtrhl jako uragán. Neznámý bývalý atlet s angolskými kořeny, který strávil tři roky za mřížemi, zbil v červnu 2022 na IAF 5 kontroverzního Filipa Grznára. Následně zvládl další duel, čímž si vysloužil pozvánku do KSW. S Matyášem Viszlayem sice prohrál, dojem ale nezanechal vůbec špatný. Loni v květnu pak předvedl na IAF 7 další demolici. Jenže pak se jeho příběh zadrhnul.

„Nejprve zrušený první duel na RFA, místo toho jsem naskočil do RedFace. Pak na podzim poprvé padl Hexagone, kde mi dali vědět dva týdny předem. Já shazoval na osmdesát kilo, v plné přípravě, člověk si musí vše platit a nakonec ti na poslední chvíli řeknou, že zápas nebude. Především kvůli tomu shazování jsem to bral jako velkou výzvu, takže jsem byl pěkně naštvaný,“ začíná ohlédnutí za posledními měsíci.

„Následně padlo podruhé RFA. A přišla nabídka z Anglie, o které nemám už moc náladu se bavit. Měl jsem vše vyřízené, měl jsem zvací dopis, všechno. Čekal jsem, že pokud mě už zastaví, tak na letišti tam, ale mě nenechali ani nastoupit do letadla tady v Praze,“ kroutí i s odstupem více než měsíce hlavou. Předvánoční nálada na bodu mrazu, těžko se divit, že následně odpálkoval další nabídku od Hexagonu. Byť šlo o titulovou bitvu ve váze do 84 kilogramů.

„Už s nimi asi nechci mít ani nic společného,“ říká směrem k francouzské MMA organizaci. A podobné pocity, možná ještě ostřejší, pak má směrem k Britům. „Vedení organizace FCC se mi snažilo ve všem vyjít vstříc, ale naše a anglické úřady? Bída, naprostá neschopnost.“

Komuenhu na tom vše nejvíce štve, že v Liverpoolu, kde se měl poměřit s domácím Haiderem Khanem, čtyři roky žil, nešlo by tak pro něj vyloženě o zápas na cizí půdě. Možná i proto si nechává dveře k FCC otevřené, byť ví, že po brexitu bude třeba pro cestu na ostrovy vyřídit vše ještě důkladněji než loni na podzim.

Nyní se ale soustředí na domácí misi. Nejdříve IAF 11: Noc Válečníků a souboj s Tomášem Klabíkem. „Vůbec to neberu tak, že je to něco méně. Že bych měl Klabíka podcenit. Já se soustředím na sebe, chci podat co nejlepší výkon, chci další výhru. V tomhle jsem jiný, neohlížím se na soupeře, netrpím nervozitou. Mým největším stresem je shazování, protože mám zase kolem metráku. Ale zatím jsem to pokaždé zvládl,“ dívá se vstříc datu 22. března 2024.

Nejčtenější z tématu