Zápasníci na domácí scéně se mě bojí, říká Cverna, který si v IAF vybojoval titulovou šanci. Přípravu na Orlova zahájí s jeho přemožitelem

Očekávání naplněna, vyzývatelem šampiona I Am Fighter (IAF) v těžké váze Jevgenije Orlova se v sobotu večer stal 48letý veterán Alex Cverna. Ten si upravil bilanci v MMA na 10-2 a pokud půjde vše dle plánu, po společném eventu IAF a RFA v Praze 11. 11. by ji mohl mít už 12-2. „Není čas, ztrácet čas,“ říká v rozhovoru Cverna, který už za pět týdnů zažije dvě titulové bitvy ve čtrnácti dnech.

Zápasníci na domácí scéně se mě bojí, říká Cverna, který si v IAF vybojoval titulovou šanci. Přípravu na Orlova zahájí s jeho přemožitelem

Čekal jsi, že zápas se Závodou bude takto rychlý?

Jestli to bylo rychlé, nebo dlouhé, já ti nevím. Šel jsem tam s tím, že ho zlikviduji a odejdu.

Jestli se nepletu, tak souboj trval nějakých 49 vteřin…

No, sakra, to jsem asi hodně zpomalil, musíme přitlačit a zrychlit. Musím se ale přiznat, že mám opíchané levé rameno, hrozným způsobem to bolelo, začalo mě zlobit i to pravé, ale nakonec jsem do toho šel, mám kolem sebe skvělý tým. Vítězství tu bolest utlumilo.

Následoval poněkud ostřejší staredown s Orlovem.

Orlova respektuji, jako člověka ho mám rád, mějte také rádi každého člověka, ať je to cizinec, černoch, je to jedno. Beru to tak, že mu tady pomáháme, to vše respektuji, ale tady jde o zápas, on mi půjde do klece ublížit, on mě chce poslat do důchodu a já mu to nedovolím. Můj věk a zkušenosti mluví jasně – Orlova sundám a bude to ještě rychlejší než se Závodou.

Já se na něj budu připravovat už nyní, ale zároveň se budu chystat na duel pod hlavičkou Hegaxone MMA, kde mám jít 28. října také o titul s Princem Aounallahem, takže to spojím dohromady. Vyhraju ten jejich pás, přivezu ho do Česka a za čtrnáct dní si vezmu pás také od Orlova. A tři týdny potom – 2. prosince box na Slovensku pod Attilou s Rytmusem a pojedu si hezky na dovolenou do Dubaje.

Není to až moc našlapaný program. Jasně, pokud to budeš ukončovat v prvních kolech, tak pohoda, ale přesto – naplánovat si tři zápasy do šesti týdnů…

Sám to vidíš. Je to těžká váha, stačí jeden tvrdý úder a může být kdykoliv konec. Krom těch ramenou mi nic není, ty ale vyléčíme, týden si dám odpočinek a jede se dál. Není čas, ztrácet čas. Co lidi čekali? Že tam budu vymýšlet nějaké nesmysly, takedowny? Jsem i zemař, taky ji umím, nemyslete si. Je to jednoduché – co potřebuje těžká váha? Umět wrestling, umět vysprolovat, umět ubránit takedown soupeře a pořádně uhodit. To jsou čtyři základní aspekty, abych zničil tuhle scénu.

I na Orlova, který je na zemi hodně dobrý s ohledem na to, že přišel z olympijského zápasu?

Zda je hodně dobrý zemař, o tom bych se tady vůbec nechtěl bavit. Co zatím na zemi ukázal? Někoho hodil a tam ho ukončil. Já stejného soupeře při sparinzích profackoval a byl z toho knockout. Kolem mě teď lítají takové nabídky, že pokud mi všechny ty tři zápasy vyjdou, tak si celá česko-slovenská scéna sedne na prdel.

Řekneš to?

Nemohu hlásit něco dopředu. Ale mohu říct, že pokud to vše vyjde, tak budete čumet. 

Jenom dvakrát v MMA kariéře jsi byl ve druhém kole, jednou – s Martinem Horským jsi před třemi lety absolvoval celých patnáct minut. Jsi připraven i na to, že může některý z těch titulových zápasů trvat déle než pár desítek vteřin? Jde o duely vypsané na 5x5 minuty.

To máš pravdu, ale rád bych připomněl, že to byl zápas s kamarádem, chtěl jsem si s ním zazápasit, dal jsem mu u pletiva párkrát šanci, aby to odplácal, nechtěl, tak jsem si s ním pak hrát, ale upřímně, moc mě to postupem času ani nebavilo. Každopádně, abych odpověděl – jsem kovaný boxer, jsem připravený bojovat více kol, nemám s tím absolutně problém. To, že zápasy ukončuji tak rychle, je bonus a ukazuje to, že soupeři ze mě mají velký respekt. Celá domácí těžká váha. Mimochodem, mám v rekordu tři Poláky, dva mě porazili, jednoho já. A dva z nich to dotáhli až do UFC (Kevin Szaflarski prohrál na body Contenderu, Lukasz Brzeski to má v UFC 0-3, mimo jiné prohrál i s Martinem Budayem, který je pro změnu dosud jediným přemožitelem Jevgenije Orlova), Brzeski pak několikrát říkal, že nedostal takovou nakládačku jako ode mne, a kdybych neudělal chybu v tom, že jsem šel do toho zápasu krátce po pobytu v nemocnici kvůli problémům s játry, tak bych ho také vyhrál.

Orlov má také prohru s borcem z UFC…

Ano, s Martinem Budayem, což je skvělý kluk. Právě s ním a celou OFA absolvuju část kempu, následně vyrazíme do Anglie i do Ameriky. Pojedu všude jen krátce, ale zaspárovat, nasbírat zkušenosti a pak šup na Princeho i Orlova.

Nejčtenější z tématu