KO proti knockoutovému umělci? Takový má Ruiz úmysl. Takto Wilder prý padne

Andy Ruiz věří, že se ho Deontay Wilder bojí, což je také ten důvod, proč neustále odkládá potenciální střet. Údajně zná na někdejšího krále těžké váhy WBC dokonalý recept. 

KO proti knockoutovému umělci? Takový má Ruiz úmysl. Takto Wilder prý padne

Mexický Destroyer hodlá splnit fanouškům slib, kterým jim dal, když v prosinci roku 2019 na body prohrál s Anthonym Joshuou. Tehdy řekl, že na sobě začne tvrdě makat, dřít, shodí několik kilo a ztracené pásy si jednoho dne vezme zpátky. Nyní je Andy jen jednu výhru od dalšího boje o pás.

Kdyby šlo všechno dobře, do cesty se mu postaví Deontay Wilder, který z hlediska postavení žebříčků dává dokonalý smysl, navíc je to rozený zabiják. Jde o procentuálně nejúspěšnějšího knockoutéra v celé historii boxu. Jak si s někým takovým lze poradit?

„První věc, kterou je třeba zmínit, je to, že se nebojím přijmout ránu. Tím neříkám, že Deontay nerozdává pekelně tvrdé údery, ale já mám velmi tuhý kořínek. Mě jen tak něco nerozhodí,“ pronesl Andy Ruiz, který už koupil nejlepší dělovky Anthonyho Joshuy i Luise Ortize a dokázal se z nich probrat.

„Druhá věc, ve kterou věřím, je to, že jsem lepší boxer. Pokud se mnou Wilder půjde do otevřené bitvy, tak neknokautuje on mě, ale já jeho,“ předpokládá.

„Osobně očekávám, že to bude válka, ve které budu rychlejší a explozivnější, což jsou mé hlavní výhody, takže si nakonec najdu cestu k vítězství. Wilder půjde k zemi před limitem!“ předpověděl Ruiz pro Boxing Social.

Federace WBC si tento souboj přeje zorganizovat, ovšem samotná jednání vězí na bojovnících. Ti se nemohou dohodnout na přerozdělení financí. Platí tak, že v současné chvíli má Wilder na prosinec domluvený duel s Joshuou a před ním bohužel pořád nic.