Terminátorova zpověď. Se střední vahou přestřelil a Kincla podcenil, teď chce pauzu a pak Attilu

Karlos Vémola s hořkou pachutí v ústech skousává porážku ze sobotní noci, která akorát nabila munici jeho královehradeckému rivalovi.

Terminátorova zpověď. Se střední vahou přestřelil a Kincla podcenil, teď chce pauzu a pak Attilu

K průběhu i výsledku jsme si už vyslechli dost, ale doposud jsme neznali celé Terminátorovo stanovisko. Kde podle něho byla příčina problému a proč neměnil taktiku, když očividně před vstupem do mistrovských kol potřeboval ukončení? O tom se olomoucký bijec rozepsal na svém Instagramu.

Terminátorova zpověď

„Dlouho očekávaný zápas je za námi a nevyšel podle mých představ. I když dost lidí říkalo, že jsem to vyhrál, tak teď je to jedno, protože jsem to měl ukončit a nenechat nikoho na pochybách.

Do pátýho kola jsem šel s tím, že vedu. Kdybych věděl, že to tak není, nastoupil bych do posledního kola jinak a klidně bych riskoval i to, že se nechám knockoutovat… Patrik je šampionem, tak to prostě je. Pokud chcete šampiona porazit, musíte ho přejet nebo ukončit, a to se mně bohužel nepovedlo.

To, co jsem provedl svojí rodině, přátelům, týmu a všem okolo se shazováním do 84, už opakovat nebudu, takže do týhle váhy se vracet nechci. Žádný další hazardování s vlastním zdravím. Jsou tady na to mladší a lepší kluci, a moje tělo už to prostě nedává, to je fakt.

Mrzí mě, že jsem nedorazil na pozápasovou tiskovku, ale bohužel to moje oči v zápase dost odnesly a musel jsem rovnou do nemocnice na vyšetření. Kdo mě zná, tak ví, že respektuji soupeře a dokážu i po prohře plnit své povinnosti, ale zdraví bylo přednější.    

Teď mám čas dát se dohromady. Moje kariéra ale ještě neskončila. Mám s Oktagonem už domluvené zápasy a ty určitě dodržím, jsem přece jenom šampionem polotěžký váhy. Co bude dál, to se uvidí. Vše si ještě v klidu promyslím.

Víc to okomentuji brzy v pořadu Fight Cast, kam jsem přijal pozvání. Do té doby si ale chci trochu odpočinout a věnovat se rodině, na kterou jsem v poslední době neměl kvůli přípravě na zápas čas. Rodina je prostě na prvním místě. Tak mi zkuste dopřát trochu klidu.

Ještě jednou děkuji všem za podporu, zejména VŠEM partnerům, kteří při mně stojí v dobrém i zlém. Vážím si toho.“

Teď odpočinek, pak návrat devadesát trojky

Jelikož Karlos účinkování ve střední váze (do 84 kg) již odpískal, znamená to, že se žádná trilogie s Patrikem Kinclem, jež by jejich dosavadní nerozhodný stav rozsekla, neplánuje. Namísto toho se hodlá vrátit na místo činu, kde je on sám svým pánem. A pochopitelně i šampionem. Náleží mu totiž opasek divize polotěžké váhy OKTAGONu MMA.

Ještě před pár chvilkami dostal Vémola podpůrný vzkaz od Attily Végha. Ten stručně Karlosovi popřál hodně štěstí a vyhecoval ho k dalšímu tréninku. „Ještě nepatříš do starého železa, stejně jako já nepatřím do starého železa. Že jsi prohrál, to mě nezajímá, tohle je mezi námi. Dej se do kupy a v prosinci tě budu očekávat!“ A teď je jen na Terminátorovi, zdali si dá až do konce roku pauzu, nebo jestli upřednostní ještě nějaký zahřívací fight někdy na podzim.

Nejčtenější z tématu